Więcej…

Batoniki, czekolady, draże, cukierki i inne słodycze trafiły do wychowanków dwóch Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych mieszczących się w Nowogardzie. Taki świąteczny prezent w postaci koszy słodyczy przygotowali członkowie i aktywni działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Nowogardzie.

W ramach organizowanej przez SLD akcji pod nazwą „Słodka paka dla dzieciaka” zebraliśmy cztery duże kosze słodyczy, które 19 grudnia br. przekazaliśmy dzieciom
i młodzieży. Przygotowania do akcji charytatywnej trwały dwa tygodnie, podczas których nasi członkowie przynosili „słodkie podarunki”, i co najważniejsze - rozumieli cel i czuli potrzebę pomocy. O zaangażowaniu świadczy duża ilość zebranych słodyczy.

Więcej…

Więcej…

W tym tygodniu dla wielbicieli kina Nowogardzki Dom Kultury przygotował trzy filmy. Propozycję dla siebie znajdą najmłodsi jak i starsi widzowie.

Tytułowy bohater filmu Kubo i dwie struny jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie.

Więcej…

Więcej…

Hubert Grygowski, młody kolarz z Nowogardu zdobył tytuł Mistrza Polski Szkółek Kolarskich w Wyścigu Punktowym Chłopców Klas VI.

Młody zawodnik przywiózł swój tytuł z Pruszkowa, gdzie 10 i 11 grudnia na tamtejszym torze kolarskim odbyły się zawody.

Więcej…

O nagrody pieniężne walczyć będą autorzy najładniejszych świątecznych aranżacji, ktrzy zgłosza się do konkursu.

Burmistrz Nowogardu ogłosił konkurs już po raz trzeci. Jest skierowany do mieszkańców gminy Nowogard. Jego celem jest podkreślenie nastroju Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, oraz podniesienie walorów dekoracyjnych i estetycznych budynków mieszkalnych.

Więcej…

Więcej…

Nowogardzki Zespół Szkół Ogólnokształcących został wyróżniony z okazji wieloletniej współpracy z niemieckim szkołami.

Wyróżnienia przyznano z okazji 20 lecia Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Szczecinie. Okolicznościowe tabliczki otrzymało pięć szkół.

Więcej…

Więcej…

Wszędzie wokół pojawiają się już pierwsze świąteczne ozdoby, a to niezawodny znak, że Święta tuż tuż! Chcąc umilić oczekiwanie na ten najprzyjemniejszy czas w roku, zapraszamy na Świąteczny Koncert.

Gwiazdą wydarzenia, na które zapraszamy w niedzielę, 18 grudnia 2016 r. o godz. 19.00, będzie Beata Bednarz, znakomita wokalistka od lat najbardziej kojarzona z nurtem gospel. Podczas świątecznego koncertu w NDK zabrzmią utwory ze świątecznej płyty Beaty Bednarz - pełnej radosnych refleksji, zimowych dźwięków i kolędowych nutek. Artystka wystąpi w towarzystwie pianisty, kompozytora i producenta muzycznego Tomasza Kałwaka. Bilety na koncert w cenie 15 zł (normalny) i 12 zł (grupowy od 6 osób) do nabycia w kasie NDK i online.

Więcej…

Więcej…

Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzje Zezwalającą na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla odcinków drogi ekspresowej S6 Goleniów – Nowogard o długości 19,2 km i Płoty – Kiełpino o długości 14,6 km.

Są to pierwsze z 6 realizowanych w formule projektuj i buduj odcinków S6, które uzyskały ostatnią decyzję administracyjną poprzedzającą budowę drogi. Decyzje posiadają rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza faktyczne objęcie nieruchomości w posiadanie przez GDDKiA i możliwość rozpoczęcia robót z dniem wydania decyzji. Właściciele nieruchomości zajętych pod drogę otrzymają stosowne odszkodowania w toku prowadzonej przez Wojewodę procedury odszkodowawczej. W pierwszej kolejności ruszą wycinki drzew w pasie przyszłej drogi. Inwestycja powinna zostać zakończona w kwietniu 2019 roku.

Więcej…

Strona 3 z 324

3

Zaloguj się

Reklama
Reklama