Więcej…

Policjanci z goleniowskiej drogówki przeprowadzili eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, podczas których wyłoniono drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów, które będą reprezentować powiat goleniowski na szczeblu wojewódzkim.

Turniej, którego organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie, odbył się po raz kolejny w Nowogardzie i objęty był patronatem Starosty Goleniowskiego. W zmaganiach udział wzięło 12 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i 8 drużyn ze szkół gimnazjalnych. Turniej składał się z czterech części. Część teoretyczna obejmowała test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, następnie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W kolejnych etapach turnieju zawodnicy prezentowali swoją sprawność na rowerowym torze przeszkód i jeździli po uliczkach rowerowego miasteczka.

Więcej…

Więcej…

Przed Pomorzaninem niezwykle trudne zadanie. W najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z prowadzącym w tabeli Energetykiem Gryfino.

Energetyk to marka znana w województwie. Do tego wyraźnie prowadzi w tabeli wojewódzkiej okręgówki. Goryczy porażki nie zaznał od dziewięciu spotkań.

Więcej…

Więcej…

Pierwsza w Europie, druga na świecie – mowa oczywiście o Konstytucji 3 Maja. W tym roku obchodziliśmy 225 rocznicę jej uchwalenia.

Nowogardzkie obchody rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się pod Pomnik Niepodległości przy ulicy 3 Maja.

Więcej…

Więcej…

W dniu Święta Pracy pod Pomnikiem Kombatantów na Placu Wolności tradycyjnie już złożono wiązanki kwiatów.

Święto Pracy obchodzone jest od 1890 r. Ustanowiono je jako upamiętnienie brutalnie stłumionego przez policję strajku robotników, którzy domagali się większych praw m.in. ośmiogodzinnego dnia pracy.

Więcej…

Więcej…

W minioną sobotę po raz kolejny wręczono Laury Cisowe. W tym roku przyznano cztery nowogardzkie nagrody.

Uroczysta gala tradycyjnie już odbyła się w sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury, gdzie na zaproszenie burmistrza Roberta Czapli pojawiło się wielu znamienitych gości.

Więcej…

Więcej…

W dwóch ostatnio rozegranych kolejkach wojewódzkiej okręgówki Pomorzanin nie zdołał dopisać sobie żadnego punktu. Jeden z meczów w ogóle się nie odbył.

W minioną sobotę Pomorzanin miał się zmierzyć na wyjeździe ze szczecińska Stalą. Zawodnicy nowogardzkiego zespołu nie dojechali jednak do Szczecina, więc mecz zakończył się walkowerem dla Stali.

Więcej…

Więcej…

W sobotę rozpoczyna się tegoroczna Majówka. Atrakcji jak zwykle nie zabraknie.

Już pierwszego wieczoru gwiazdą wieczoru będzie Łąki Łan, czyli zespół który dla wielu osób jest największa atrakcją całej Majówki.

Więcej…

Strona 3 z 295

3

Zaloguj się

Reklama
Reklama