Więcej…

Gmina Nowogard we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Gardno wyremontowały drogę dojazdową do garaży.

Chodzi o drogę przy budynku mieszczącego się na ulicy Poniatowskiego 24. Prace były finansowane wspólnie przez gminę Nowogard i Spółdzielnię Mieszkaniową Gardno.

Więcej…

Więcej…

Hollywood bierze na warsztat Czterech pancernych i psa ? tak z przymrużeniem oka można by skrócić zapowiedź jednego z weekendowych filmów.

Ale to dopiero druga z weekendowych propozycji. Pierwszą jest Drakula Historia Nieznana. Film z jednej strony opiera się na autentyczności postaci Vlada Palownika, a z drugiej na legendzie transylwańskiego wampira. Młody książe Vlad Tepes chcąc uwolnić i zarazem ocalić życie rodziny z rąk okrutnego sułtana, a także mając na uwadze dobro swojego kraju, postanawia sprzedać duszę diabłu.

Więcej…

Więcej…

Działania policjantów z Nowogardu doprowadziły do zatrzymania 21-letniego mężczyzny, który złamał przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze podczas przeszukania, zabezpieczyli w jego mieszkaniu 23 gramy marihuany. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna handlował narkotykami oraz podejrzewany jest o paserstwo.

Policjanci z Nowogardu od pewnego czasu realizowali czynności związane z ustaleniem sprawców kradzieży laptopa i telefonu komórkowego z mieszkania przy ul. Poniatowskiego, do której doszło we wrześniu. Działania operacyjne pozwoliły funkcjonariuszom na wytypowanie osób, mogących mieć związek z tą sprawą. Zebrany materiał wskazywał, że jedną z takich osób, mógł być 21-letni mieszkaniec Gryfic.

Więcej…

Więcej…

Nowogardzki Dom Kultury organizuje niezwykle ciekawie zapowiadający się cykl spotkań z X muzą pod wszystko mówiącym tytułem Najlepsze filmy w historii kina.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 5 listopada. Zaprezentowany zostanie wówczas najwybitniejsze zdaniem wielu dzieło światowej kinematografii czyli Obywatel Kane Orsona Wellesa.

Więcej…

Więcej…

Gmina Nowogard została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie Samorząd dobrych szans.

Dobre praktyki realizowane w różnych samorządach w Polsce, niezależnie od wielkości czy zamożności tych samorządów, a jedynie ze względu na jakość realizowanych przez nie działań na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców, zostały nagrodzone w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu Samorząd Równych Szans. Kapituła Nagrody wybrała 15 zwycięzców i przyznała 26 wyróżnień. ? tak o konkursie pisali samo organizatorzy.

Więcej…

Więcej…

Podczas trwania akcji Znicz 2014, od 31 października do 3 listopada na drogach powiatu goleniowskiego doszło do 9 kolizji drogowych, policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi i 2 pijanych rowerzystów.

W związku ze Świętem Zmarłych, na drogach w całym powiecie oraz w okolicach nekropolii wzmożona liczba policyjnych patroli dbała o bezpieczeństwo odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu.

Więcej…

Więcej…

Nowa nawierzchnia chodników, nowe ławki ? tak wygląda skwer w okolicy Pomnika Niepodległości przy ul. 3 Maja.

Remont został zlecony przez gminę Nowogard. W jego ramach rozebrano stare chodniki w ich miejsce montując nową nawierzchnię z kostki polbrukowej o łącznej powierzchni około 270 m2.

Więcej…

Strona 3 z 221

3

Zaloguj się

Reklama
Reklama