Strażnik ujął pijanego kierowcę

Policjanci z Nowogardu zatrzymali pijanego kierowcę, który został wyeliminowany z ruchu drogowego dzięki reakcji innego użytkownika drogi ? funkcjonariusza Służby Więziennej. Zatrzymany kierowca volkswagena miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu na odcinku drogi Miętno ? Orzechowo kierującego volkswagenem, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Patrol na miejscu zastał zgłaszającego, którym okazał się strażnik więzienny, będący w czasie wolnym od służby. Jadąc za volkswagenem, zwrócił uwagę, iż kierowca tego pojazdu ma duże problemy utrzymaniem właściwego toru jazdy.

Podejrzewając, że ten może być nietrzeźwy, zablokował mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwał policjantów. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, poddali kierowcę badaniu alkotestem. 38-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Oprócz utraty prawa jazdy, zatrzymanemu kierowcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Na uznanie i pochwałę zasługuje natomiast obywatelska postawa strażnika więziennego, który nie pozwolił pijanemu kierowcy na kontynuowanie dalszej jazdy.

asp. Julita Filipczuk