Policjant po służbie zatrzymał sprawców rozboju

policja

Nowogardzki policjant po służbie zatrzymał na gorącym uczynku jednego ze sprawców rozboju. Drugi dołączył do kolegi niedługo później.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 19.00. Do zaparkowanego volkswagena polo, w którym siedziały dwie kobiety. Jeden z nich otworzył drzwi samochodu, siłą wyciągnął siedzącą za kierownicą 55-letnią kobietę po czym próbował uruchomić auto.

Drugi z nich otworzył drzwi od strony pasażera po czym zabrał 26-letniej kobiecie torebkę. Znajdowały się w niej dokumenty i pieniądze.

Napadnięte kobiety krzycząc podniosły alarm spłaszając przestępców. Wołanie usłyszał jeden z nowogardzkich policjantów, który mimo tego, że był już po służbie rozpoczął interwencję, uniemożliwiając ucieczkę jednemu ze sprawców. Drugiego niedługo później zatrzymał patrol policji.

Obaj sprawcy to 21-latkowie, którzy byli już notowani. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Jeden miał ponad dwa a drugi ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełniony czym grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Starsza z napadniętych kobiet doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala na badania. Młodsza nie doznała żadnych obrażeń.