Seryjni włamywacze w areszcie

Dzięki pracy funkcjonariuszy z Nowogardu, czterech seryjnych włamywaczy zostało zatrzymanych. Złodzieje usłyszeli zarzuty. Trzech z nich trafiło do aresztu, wobec czwartego zastosowano policyjny dozór.

Policjanci z Nowogardu wykonując swoje czynności, trafili na kradzionego laptopa. Okazało się, że został on utracony w wyniku włamania do jednej z restauracji w mieście. Podczas jego zabezpieczania, stróże prawa ustalili, że ukradł go 35-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który nie działał sam.

W toku dalszych czynności, funkcjonariusze dotarli do 41-letniego wspólnika mężczyzny, który w swoim mieszkaniu przechowywał przedmioty pochodzące z przestępstw, a następnie ustalili dwóch pozostałych sprawców włamania ? 34-latka z powiatu łobeskiego i 29-letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że przestępczą działalnością zajmowali na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Na swoim koncie mieli kilkanaście włamań do obiektów handlowych. Wobec trzech podejrzanych, Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec czwartego zastosowano policyjny dozór.

Za dokonanie kradzieży z włamaniem, kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.