Pomógł w zatrzymaniu złodzieja

policja

Policjanci z Nowogardu zatrzymali złodzieja sklepowego, który został ujęty dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza Służby Więziennej. Sprawca ukradł myjkę ciśnieniową. Za popełnione wykroczenie ukarano go mandatem.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór. Na zakupy do sklepu Biedronka w Nowogardzie wybrał się 25-letni mieszkaniec Szczecina.

W oko wpadła mu myjka ciśnieniowa wartości 300 zł, którą postanowił wynieść z dyskontu, bez uiszczenia za nią opłaty w kasie. I też tak zrobił. Wziął myjkę, przekroczył linię kas i udał się do wyjścia, opuszczając budynek sklepu. Za nim wybiegł jeden z pracowników sklepu, który zauważył moment kradzieży. Na zaistniałą sytuację nie pozostał obojętny przechodzący ul. Wyszyńskiego mężczyzna, którym jak się później okazało był funkcjonariusz Służby Więziennej. Rzucił się w pościg za złodziejem i razem z pracownikiem sklepu dokonał ujęcia sprawcy.

Przybyli na miejsce mundurowi, ukarali 25-letniego złodzieja mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Na wyróżnienie zasługuje obywatelska postawa funkcjonariusza Służby Więziennej, dzięki któremu sprawca został zatrzymany. Dziękujemy i gratulujemy wzorowej i godnej do naśladowania postawy!

asp. Julita Filipczuk