Pijany wiózł rodzinę

policja

39-letni nietrzeźwy mężczyzna prowadził samochód obwodnicą naszego miasta wioząc swoją konkubinę i dwójkę dzieci. Za swój czyna trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano po godzinie 10.00. Policjanci kontrolujący prędkość zauważyli volvo, którego kierujący wykonuje niebezpieczne manewry i znacznie przekracza dozwoloną prędkość.

Po jego zatrzymaniu za kierownicą zastali 39 -letniego Polaka posiadającego obywatelstwo szwedzkie. Miał on w organizmie ponad promil alkoholu za to nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W samochodzie oprócz niego była również ciężarna obywatelka Szwecji, która w wydychanym miała ponad 3 promile. Razem z nimi podróżowały jeszcze dzieci w wieku 11 i 13 lat, które były przestraszone całą tą sytuacja.

Według ustaleń policji para płynęła ze Szwecji promem, na którym spożywali razem alkohol. Pili także podczas podróży samochodem w kierunku Gdańska. Z relacji kierowców, którzy widzieli niebezpieczne manewry kierującego volo miał on na swoim koncie m.in. wyprzedzanie na trzeciego, zjeżdżanie na pobocze i przekraczanie dozwolonej prędkości.

39-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Decyzją sądu mężczyzna najbliższy czas spędzi w areszcie. Jego konkubina, która podczas wykonywanych czynności przez policjantów zachowywała się agresywnie, arogancko, wyzywała i szarpała interweniujących mundurowych- odpowie za znieważenie funkcjonariuszy. Kobieta usłyszała już zarzuty, ale ze względu na ciąże nie została zatrzymana. Dzieci trafiły pod opiekę swojego ojca.