Motocyklista ranny w wypadku

policja

Policjanci z Nowogardu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj w godzinach porannych na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego i Żeromskiego.

Kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 8.30 w Nowogardzie na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Żeromskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy przybyli na miejsce, 72-letni mieszkaniec Nowogardu, kierując osobowym fordem focusem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście i doprowadził do zderzenia obu pojazdów. W wyniku wypadku, 66-letni motocyklista doznał otwartego złamania nogi i został przewieziony do szpitala.

Obydwaj kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało że byli trzeźwi. Za spowodowanie wypadku drogowego, kierującemu fordem, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

asp. Julita Filipczuk