Wpadł z narkotykami, kradzionym rowerem i telefonem

Policjanci Oddziału Prewencji ze Szczecina zatrzymali w Nowogardzie 32-letniego mężczyznę, który kierował kradzionym rowerem pod działaniem środków odurzających, a dodatkowo posiadał przy sobie narkotyki i poszukiwany telefon komórkowy.

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji ze Szczecina, pełniąc służbę na terenie Nowogardu, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas kontroli, 32-latek zachowywał się nienaturalnie, unikał kontaktu wzrokowego i był wyraźnie zdenerwowany. Jak się okazało, jedną z przyczyn takiego zachowania, był fakt prowadzenia jednośladu pod wpływem środka odurzającego, co potwierdziło badanie narkotestem.

Podczas kontroli osobistej, mundurowi znaleźli przy mężczyźnie narkotyki. 32-letni mieszkaniec Nowogardu był w posiadaniu 8,6 g marihuany oraz 0,9 g amfetaminy.

Ponadto, w takcie sprawdzenia w policyjnej bazie roweru, którym podróżował mężczyzna wyszło na jaw, że pochodzi on z kradzieży. Jakby tego było mało, telefon komórkowy, który rowerzysta miał przy sobie, także okazał się kradziony.

Sprawca został zatrzymany, odpowie za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie rowerem pod ich wpływem. Policjanci wyjaśniają także okoliczności, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa.

asp. Julita Filipczuk