Kierowali po alkoholu i narkotykach

policja

Policjanci z Goleniowia i Nowogardu w miniony weekend zatrzymali czworo nietrzeźwych kierujących, z których troje zanim wsiadło za kierownicę spożywało alkohol, czwarty odurzył się narkotykami. Za popełnione przestępstwa nie unikną odpowiedzialności. Grozi im do 2 lat więzienia.

W pierwszym przypadku, 24-letni kierowca samochodu marki BMW, mając w organizmie ponad pół promila alkoholu został zatrzymany przez funkcjonariuszy drogówki w Goleniowie na ul. Pocztowej.

Kolejna kierująca, która pomimo tego, że wcześniej spożywała alkohol, zdecydowała się wsiąść za kierownicę motoroweru w miejscowości Żarnowo. Stan upojenia alkoholowego 36-latki był tak duży, że nie była w stanie utrzymać równowagi na swym jednośladzie i przewróciła się. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało w jej organizmie 2,3 promila. Pogotowie ratunkowe, które przybyło na miejsce zdarzenia, zdecydowało o przewiezieniu kierujacej do szpitala.

Podróż na drzewie zakończył kolejny zatrzymany po alkoholu kierowca. Jadąc samochodem hyundai z Mostów do Goleniowa, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Zarówno on, jak i troje pasażerów uciekło z miejsca zdarzenia. Podjęte jednak na miejscu działania, pozwoliły policjantom na ustalenie i zatrzymanie całej czwórki. Wszyscy byli pijani. 21-letni kierowca miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Jakby tego było mało, jechali do Goleniowa „na piwo”.

Następna kontrola drogowa, w trakcie której funkcjonariusze stwierdzili, że kierowca nie jest trzeźwy, została przeprowadzona w Nowogardzie na ul. Armii Krajowej. Tym razem 24-letni kierowca volvo, prowadził pojazd znajdując się pod działaniem środków odrzających. Badanie testerem narkotykowym wykazało w jego organizmie amfetaminę.

Za popełnione przestępstwa i wykroczenia, nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem. Kierowanie pojazdem po alkoholu i środkach odurzających zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Julita Filipczuk