Podsumowanie akcji Znicz 2015

 

policja

Od 30 października do 2 listopada, podobnie jak w całym kraju, również na terenie powiatu goleniowskiego trwała policyjna akcja Znicz 2015.

Działania ukierunkowane były głównie na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno podróżnych, jak i osób odwiedzających groby swoich bliskich. W ciągu trzech dni, porządku na drogach oraz w okolicach cmentarzy pilnowało łącznie 235 policjantów. Wzmożony wysiłek i sumienna praca funkcjonariuszy w trakcie obchodów Święta Zmarłych przyniosły efekty.

Podczas trwania akcji Znicz 2015 było spokojnie i bezpiecznie. W trosce bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających groby najbliższych, na terenie powiatu pojawiła się większa liczba patroli. Porządku na drogach oraz w okolicach cmentarzy pilnowało łącznie 235 policjantów.

Na terenie powiatu goleniowskiego w czasie trwania akcji Znicz 2015, doszło do 7 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 3 pijanych rowerzystów oraz 1 kierowcę motoroweru, który naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, znajdując jednocześnie w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto w ręce mundurowych wpadło 6 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

asp. Julita Filipczuk