Odpowie za włamanie i uszkodzenie 21 pojazdów

policja

Policjanci z Nowogardu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ponad 20 samochodów. Sprawca wybijał szyby w napotkanych na swej drodze pojazdach. Wandal na swym koncie ma również włamanie do sklepu. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do uszkodzeń mienia doszło w nocy z 04 na 05 kwietnia na terenie Nowogardu. Policjanci przyjęli zgłoszenie o 21 przypadkach zdewastowanych pojazdów, stojących na parkingach i ulicach miasta. Większość aut miała wybite szyby.

Sprawą zajęli się nowogardzcy funkcjonariusze. Intensywne działania pozwoliły na ustalenie i w efekcie zatrzymanie podejrzanego mężczyzny. Okazało się, że wszystkie te czyny ma na koncie jedna osoba - 21-letni mieszkaniec gminy Nowogard, który w momencie popełniania przestępstw poruszał się rowerem. Szacowane straty, będące wynikiem aktów wandalizmu, określono na około 10 tysięcy złotych.

Nie jest to jednak końcowy bilans, bowiem policjanci nie wykluczają, że osób pokrzywdzonych w tej sprawie może być więcej. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu również włamanie do sklepu, gdzie jego łupem padły papierosy warte 400 zł. Mężczyzna usłyszał 22 zarzuty, do których się przyznał. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Julita Filipczuk