Hurt zagrał w więzieniu

W niedzielę w nowogardzkim Zakładzie Karnym odbył się kolejny koncert dla osadzonych tam więźniów. O godzinie 13.30 zagrał wrocławski zespół Hurt.

Hurt gra punk rocka wzbogaconego nową elektroniką. Nawet jeśli ktoś nie gustuje w tego typu dźwiękach musiał słyszeć kiedyś jeden z ich kawałków Załogę G z chwytliwym refrenem Tak jak Bolek i Lolek, Tytus, Romek i Atomek... Ten i inne kawałki usłyszeli pracujący i wyróżniający się zachowaniem więźniowie w czasie koncertu w więziennej świetlicy. Po koncercie Hurtu po raz kolejny zaprezentował się jeden z osadzonych, Daniel Pankiewicz ksywa Kebab, który wykonał swoje dwa hiphopowe kawałki. Wcześniej miał okazję zagrać razem z zespołem Lombard, który kilka tygodni temu również zagrał w nowogardzkim Zakładzie Karnym.

-Chcieliśmy zagrać dla ludzi, którzy zostali przekreśleni przez innych i zepchnięci wstydliwie poza margines. Uważamy, że nie można się odwracać od nikogo i każdemu należy się odrobina uwagi i życzliwości. -powiedział wokalista Hurtu Maciej Kurowiecki.

Zespół zagrał zupełnie za darmo. Organizator koncertu był wychowawca ds. K-O p.por. Krzysztof Żylak