Pożegnanie burmistrza Heide

heide

W Heide, niemieckim mieście partnerskim Nowogardu, odbyło się pożegnanie burmistrza Ulfa Stechera. Na uroczystości nie mogło zabraknąć delegacji naszego miasta.

Ulf Stecher funkcję burmistrza pełnił szesnaście lat. Miasto postanowiło uroczyście podziękować swojemu byłemu już włodarzowi.

W uroczystości wzięło udział ponad 220 gości w tym przedstawiciele władz samorządowych landu Schleswig-Holstein, niemieckiego odpowiednika powiatu Kreistagu Dithmarchen i Rady Miejskiej w Heide oraz wielu instytucji i organizacji. Nie zabrakło przedstawicieli miast partnerskich Heide czyli Anklam, Freundenstadt oraz Nowogardu. Nasze miasto reprezentowali burmistrz Robert Czapla, były burmistrz Kazimierz Ziemba, były Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Kazuba, radna Anna Wiąz oraz Szymon Pilipczuk z wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu.

Warto wspomnieć, że w 2015 r. Ulf Stecher za zasługi w rozwijaniu współpracy miast Heide i Nowogard otrzymał Specjalny Laur Cisowy.

Nowym burmistrzem Heide został Olivier Schmidt – Gutzat.

foto. UM Nowogard