II LO z patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego

lo2

Uniwersytet Szczeciński objął patronatem naukowo – dydaktycznym nowogardzkie II Liceum Ogólnokształcące.

Porozumienie w tej sprawie podpisał dyrektor mieszczącej się w naszym mieście placówki i przedstawiciele szczecińskiej uczelni.

Wydział Prawa i Administracji reprezentował dziekan dr hab. prof. US Zbigniewa Kuniewicza zaś Wydział Matematyczno-Fizyczny dziekan prof. dr. hab. Konrada Zbigniewa Czerskiego.

Patronat naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Szczecińskiego oznacza to, że młodzież ucząca się w II LO ma możliwość uczestniczenia w organizowanych wykładach popularno-naukowych związanych z szeroko rozumianą kulturą i edukacją prawniczą i administracyjną oraz w wykładach o tematyce matematycznej i fizycznej. Mają również możliwość uczestniczyć w warsztatach tematycznych Wydziałów, odczytach studenckich kół naukowych i zajęciach laboratoryjnych. Porozumienie o współpracy dopuszcza również możliwość sugerowania władzom Wydziału Matematyczno-Fizycznego potrzeb modyfikacji programów kształcenia celem poprawy przygotowania studentów do pracy w szkole.

Pierwsze efekty porozumienia już za nami. Uczniowie klasy I A wzięli udział w wykładzie Prawo Eulera, który odbył się w Instytucie Matematyki na Wydziale Matematyczno-Fizycznym.

toyo. UM Nowogard