Nowy chodnik na Wojska Polskiego

chodnikWP

Na ulicy Wojska Polskiego wyremontowano chodnik. W miniony piątek oficjalnie oddano go do użytku.

Był to kolejny etap przedsięwzięcia polegającego na wymianie zniszczonych chodników na ulicy Wojska Polskiego.

Tym razem wykonano 240 mb chodnika od posesji 44 do 38. Wymieniono stare popękane płyty zastępując je nowymi, dokonano wycinki drzew i karczowania krzaków. Koszt remontu to 206.640,52 zł.

Wcześniej wyremontowano odcinek od Placu Ofiar Katynia do ul. Promenady (lewa strona). W kolejnych latach wykonano remont na odcinku od posesji nr 19 (wjazd od ul. Promenady) do Sarniego Lasu (lewa strona), następnie na odcinku od Sarniego Lasu (przy dawnym cmentarzu ewangelickim) do skrzyżowania z drogą do koloni Smużyny (lewa strona). W 2016 roku wykonano remont na odcinku od skrzyżowania z ul Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Monte Cassino (prawa strona). Rok później na odcinku od skrzyżowania z ul. Monte Cassino do zjazdu przy posesji nr 44 (prawa strona).

W piątek burmistrz Robert Czapla, w obecności przedstawiciela wykonawcy u i radnych: Stanisława Saniuka, Jacka Rafińskiego i Jerzego Kubickiego oraz Agnieszki Warkalewicz z Urzędu Miejskiego, dokonał odbioru wyremontowanego chodnika przy ul. Wojska Polskiego w Nowogardzie. W odbiorze wziął tez udział Zdzisław Zdeb wiceprezes Pomorzanina Nowogard.

foto. UM Nowogard