Nowogardzki dzień dziecka i święto ludowe

2023 06 02 dzien dziecka

Burmistrz Nowogardu Robert Czapla serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę tj. 3 czerwca 2023 r. (Plac Szarych Szeregów) na Nowogardzki Dzień Dziecka oraz Wojewódzkie Święto Ludowe.

W Nowogardzie już po raz trzeci świętować będziemy DZIEŃ DZIECKA! W tym roku będzie on połączony z obchodami WOJEWÓDZKIEGO ŚWIĘTA LUDOWEGO.

Obchody Wojewódzkiego Święta Ludowego rozpoczną się o godz. 12:00 Mszą Św. w Kościele pw. WNMP w Nowogardzie. Uroczysta inauguracja wydarzenia nastąpi o godz. 13:15 na scenie plenerowej usytuowanej na boisku dolnym.

Po części oficjalnej obchodów Wojewódzkiego Święta Ludowego Burmistrz Nowogardu oficjalnie otworzy III NOWOGARDZKI DZIEŃ DZIECKA. Jako pierwsi na scenie pojawią się „Łapacze snów” w spektaklu: „Przygody Pilota Feliksa”. Po nich scenę przejmą artyści Nowogardzkiego Domu Kultury. Na koniec – niespodzianka!!! Na scenie pojawią się gwiazdy: JUSTYNA SOSNOWSKA wraz z KRZYSZTOFEM K.A.S.A. KASOWSKIM!!!

Na super atrakcje tj.: zjeżdżalnie, dmuchańce- skakańce, trampoliny warkoczyki, malowanie buziek, warsztaty, działania animacyjne oraz watę cukrową, popcorn Burmistrz Nowogardu Robert Czapla zaprasza już od godz. 12:30. Po oficjalnym otwarciu ok. godz. 15:00 będą czekały na Was: lody, owoce, kiełbaski, grochówka i wiele innych niespodzianek. A wszystko to – BEZPŁATNIE!

Wśród wielu atrakcji tego dnia znajdzie się również część sportowa, w tym:

godz. 8:00 zawody wędkarskie (zapisy przy restauracji Neptun),

siatkówka plażowa w kategorii OPEN w systemie dwa/dwa (zapisy od 9:30 - 10:00 na plaży - boisko do siatkówki plażowej).

tenis ziemny w kategorii OPEN SINGIEL (zapisy od 9:30 - 10:00 na korcie tenisowym na pl. Szarych Szeregów). Prosimy o stawienie się z własną rakietą tenisową.

szachy bez ograniczeń wiekowych (zapisy od 9:30 - 10:00 w Bibliotece Miejskiej w Nowogardzie – pl. Wolności 8 – sala nr 8.

rajd wokół jeziora - jeśli masz rower zapisz się na rajd (start 10:00 przy świetlicy Promyk).

przejazdy terenówkami po motocrossie 4x4 KM (start przy boisku dolnym - za sceną).

Dla miłośników służb mundurowych odbędzie się prezentacja samochodów oraz sprzętu: Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

W czasie imprezy prowadzone będą charytatywne zbiórki pieniędzy.

Całość imprezy zakończymy ok. 20:00. Bądźmy razem.

Serdecznie zapraszamy!