I po dożynkach

dozynki 2

W sobotę 2 września na w Nowogardzie osiedlu Bema odbyły się gminne obchody dorocznego Święta Plonów.

Tradycyjnie Dożynki rozpoczęły się dziękczynną Mszą Świętą w kościele p.w. Matki Boskiej Fatimskiej.

Następnie uczestnicy przeszli korowodem na pobliskie boisko, gdzie gości przywitał pełniący rolę gospodarza burmistrz Robert Czapla dziękując rolnikom z ich trud. Na scenie towarzyszyli mu starostowie tegorocznych Julita Wierzbicka - Zwierzak i Krzysztofa Zwierzaka z Wojcieszyna. Wśród gości znaleźli8 się m.in. poseł Grzegorz Napieralski, wojewódzki radny Adam Fedeńczak czy wicestarosta Tomasz Kulinicz.

Rozstrzygnięto również gminne konkursy. Najładniejszy wieniec dożynkowy wykonało sołectwo Wojcieszyn, kolejne miejsca przyznano sołectwom Błotno i Orzechowo. Najładniejszą ozdobą dożynkową uznano pracę z Konarzewa przed Szczytnikami i Wojcieszynem zaś Najpiękniejszą wsią gminy Nowogard” uznano Olchowo, które wyprzedziło Wyszomierz i Wojcieszyn. Konkurs Zadbaj o siedlisko, bo to twoje środowisko wygrała posesja Wojcieszyn 44, przed Osowom 2A i Olchowem 44.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Na scenie wystąpiły zespoły Ak-centy, Animando, Łobuzy, Bajorek i Fanatic, a Dożynki zakończyły się późną nocą dyskoteką z DJ Andrzejem Lubczyńskim.