Pomorzanin nadal liderem

Multithumb found errors on this page:

fagus.jpgPomorzanin wysoko pokonał Fagus Kołbacz, ale wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu. Nasz zespół utrzyma pozycję lidera okręgówki.
Przez pierwszy kwadrans gra toczyła się przede wszystkim w środku pola i można by pokusić się o stwierdzenie, że niewielka przewaga była po stronie gości. Co z tego skoro w futbolu wygrywa ten, który strzeli więcej bramek, a w tym elemencie lepszy by nasz zespół.
W 15. minucie Nosek próbował wedrzeć się w pole karne rywala, ale dwóch defensorów zdołało go powstrzymać. Dwie minuty później po dośrodkowaniu w pole karne Fagusa i małym zamieszaniu piłka trafiła do zupełnie niepilnowanego Skórniewskiego, który z pierwszej piłki z powietrza uderzył na tyle mocno, że futbolówka po rękach bramkarza znalazła się w siatce.

W 22. minucie było już 2:0. Pomorzanin wywalczył rzut rożny, dośrodkowywał Skórniewski, ale piłka znalazła się w rękach bramkarza. Jednak tylko na chwilę, bo po ułamku sekundy golkiper zespołu z Kołbacza wypuścił ją pod nogi Noska i ten wepchnął ją do bramki. Fagus odpowiedział błyskawicznie. Dośrodkowanie z prawej strony trafiło na głowę rywala i ten zdobył bramkę na 2:1. Goście zwietrzyli szansę na korzystny rezultat i osiągnęli sporą przewagę. Pomógł mu w tym Pomorzanin, którego gra całkowicie się posypała. Przyjezdni kilka razy byli bliscy zdobycia bramki wyrównującej. Pomorzanin jednak przetrwał ten okres, a w końcówce pierwszej połowy zdobył bramkę, która znacznie uspokoiła sytuację. W 42. minucie dalekie podanie trafiło do niepilnowanego Noska, który został faulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł sam poszkodowany i zdobył swoją drugą a dla Pomorzanina trzecią bramkę.
Łukasz Nosek po jedenastu meczach ma na swoim koncie dwanaście bramek. Średnia powyżej jednego gola na mecz cechuje świetnych napastników, nawet jeśli jest to tylko klasa okręgowa. Co równie ważne jest to wciąż młody zawodnik, który ma niesamowitą łatwość mijania rywali, więc jeśli jego talent będzie się nadal rozwijał kibice Pomorzanina jeszcze długą będą czerpać radość z oglądania go w akcji. A może wprost przeciwnie, może wkrótce zasili kadrę jakiegoś silniejszego zespołu.
Początek drugiej połowy należał do Pomorzanina. W 47. minucie Nosek klatką piersiową zgrał do wprowadzonego K. Miklasa, ten jednak zza pola karnego uderzył zbyt wysoko. Po chwili Nosek przedarł się prawą stroną, zagrał w pole karne do K. Miklasa, ten uderzył z sześciu metrów, ale ponownie zbyt wysoko. W 54. minucie pod bramkę Pomorzanina przedziera się Fagus, M. Miklas w narożniku pola karnego czysto wybija piłkę spod nóg rywala, jednak sędzia dyktuje rzut karny. Na szczęście Krupski broni uderzenie z jedenastki i nadal było 3:1. To podłamało przyjezdnych, którzy do końca meczu właściwie tylko raz zagrozili naszemu bramkarzowi. Za to Pomorzanin co rusz mógł podwyższyć rezultat spotkania. W 59. minucie uruchomiony zostaje K. Miklas, który mając przed sobą tylko wychodzącego bramkarza uderzeniem zza pola karnego próbuje go przelobować, ale piłka minimalnie mija bramkę. W 73. minucie Nosek ogrywa dwóch obrońców, wysuwa piłkę K. Miklasowi, który umieszczając ją w pustej bramce zdobywa czwartego gola dla Pomorzanina. To już całkowicie dobiło graczy z Kołbacza i ostatni kwadrans to zmasowane ataki naszego zespołu. Swoją drugą bramkę mógł zdobyć K. Miklas, ale kolejna próba przelobowania bramkarza nie powidła się. Po chwili Cyran łatwo poradził sobie z dwoma rywalami, znalazł sobie pozycję strzelecką, uderzył mocno, ale trafił w spojenie. Kolejne próby również nie przyniosły rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem Pomorzanina 4:1.

Pomorzanin Nowogard -Fagus Kołbacz 4:1 (3:1)

Pomorzanin: Krupski -Tomporowski, Laszkiewicz, M. Miklas, Nieradka, Soska (46' Cyran), Ł. Marszałek, T. Marszałek (46' Galus), Skórniewski, Gołdyn (46' K. Miklas), Nosek (81' Dobrowolski).

Bramki dla Pomorzanina: Nosek -2, Skórniewski, K. Miklas.