Uczcili pamięć Janusza Kaweckiego

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home/users/nowogardinfo/public_html/nowogardinfo.pl/images/foto/11.2008/3/szachy.jpg

szachy.jpgBlisko czterdziestu zawodników wzięło udział w odbywającym się wczoraj w Świetlicy ?Promyk? przy placu Szarych Szeregów. Memoriale Janusza Kaweckiego.
Z okazji zawodów do naszego miasta przyjechali szachiści z Gryfic, Płotów, Trzebiatowa, Reska, Wolina, Świnoujścia, Szczecina, Kamienia Pomorskiego, Stargardu Szczecińskiego. Nie mogło zabraknąć również miłośników królewskiej gry z naszego miasta. Wygrał Jerzy Wasylów z Trzebiatowa, za nim znalazł się Nowogardzianin Paweł Taberski, a trzecie miejsce zajął Józef Stecyk z ?Mechanika? Stargard Szczeciński.

Tradycyjnie rozegrano zawody dla młodych adeptów tej trudnej gry. Tu zwyciężył 10-letni Kacper Karwowski z UKS ?Szach? Gryfice zajmując jednocześnie dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Druga była jego klubowa koleżanka 14-letnia Agata Przybylska, która w generalce była jedenasta.
Janusz Kawecki był miłośnikiem szachów, animatorem tej gry w naszym mieście i nie tylko. Organizował wiele podobnych turniejów. Zmarł tragicznie w lipcu.