Sztuczne boisko już otwarte

boiako otwarcie

W obecności sportowych legend w miniona sobotę oficjalnie oddano do użytku nowogardzkie boisko ze sztuczna nawierzchnią.

Boisko piłkarskie znajduje się na stadionie miejskim, w miejscu gdzie do tej pory było klepisko dumnie zwane boiskiem bocznym.

Na tę uroczystość do naszego miasta przybyli byli reprezentanci, medaliści piłkarskich mistrzostw świata o później selekcjonerzy Paweł Janas i Stefan Majewski, reprezentant i olimpijczyk Henryk Wawrowski, zastępca starosty powiatu goleniowskiego, byli starostowie Antoni Bielida, Jerzy Jabłoński były burmistrz Nowogardu Kazimierz Ziemba, były zastępca burmistrza Damian Simiński, samorządowcy, radni powiatowi i gminni, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek podległych burmistrzowi, zaproszeni goście i kibice. W ich obecności oraz wielu mieszkańców naszego miasta i okolic burmistrz Roberta Czapla wraz z posłem Dariuszem Wieczorkiem, prezesem Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć, Janem Bednarkiem z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Podczas oficjalnego otwarcia burmistrz Robert Czapla uroczyście podpisał akt przekazania boiska dla klubu LKS Pomorzanin Nowogard. Boisko maą pełnowymiarową płytę o wymiarach 71x110 m. Powierzchnia boiska składa się z trawy syntetycznej ułożonej na macie shock pad. W ramach prac wykonano również 110m powierzchni utwardzonej z kostki betonowej. Na boisku znajdują się również bramki piłkarskie, piłkochwyty, oraz ławki dla piłkarzy rezerwowych. Boisko posiada również 6 słupów oświetleniowych, na których znajdują się 24 oprawy świetlne o mocy 2000 W jedna. Podczas prac związanych z tą inwestycją wykonano również dwa szczelne podziemne zbiorniki wodne na deszczówkę. Koszt całkowity inwestycji to 2 349 999,99 zł pieniądze na ten cal pochodziły ze środków własnych zabezpieczonych w budżecie na 2019 rok przez radnych. Boisko posiada certyfikat FIFA Quality PRO co oznacza, że na sztucznej murawie mecz mogą rozgrywać pierwszoligowe drużyny.

Dim lights

 

foto. UM Nowogard