Derby nie będzie

Piłkarski Puchar Polski

Pomorzanin łatwo poradził sobie z rywalem i awansował do drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski. Niestety, nie można tego powiedzieć o Olimpii, która nie sprostała Radovii Radowo Małe. Tym samym kibice mający nadzieję na piłkarskie derby Nowogardu muszą obejść się smakiem.

Losowanie było łaskawe dla Pomorzanina, który trafił na Sowiankę Sowno, dziesiąty zespół A-klasy. Jak mówi trener Zbigniew Gumienny, prowadzony przez niego zespół i tak nie wywalczy Pucharu, ten znajdzie się w rękach Legii, Wisły czy Widzewa, więc potraktował ten mecz jako swoisty sparing, w którym grają ci, którzy w spotkaniach ligowych pojawiają się rzadziej. To jednak na takiego rywala wystarczyło. Juz w pierwszej minucie spotkania Pomorzanin pokazał, że to on będzie dyktował warunki w tym meczu. Tuż po wznowieniu po dośrodkowaniu Cyrana Gronowski otworzył wynik spotkania. Po piętnastu minutach i dwóch bramkach Gołdyna było już 3:0. Jeszcze przed przerwą czwartą bramkę dla Pomorzanina dołożył Borowik, rywale odpowiedzieli jednym trafieniem i do przerwy było 4:1. Wysokie prowadzenie nie satysfakcjonowało naszych graczy i po przerwie dołożyli jeszcze cztery bramki. Dwie była autorstwa Gołdyna, a po jednej strzelili Ł. Marszałek i M. Miklas.

Znacznie gorzej poszło Olimpii, która trafiła na ostatni zespół okręgówki. Różnica dwóch klas początkowo sparaliżowała nasz zespół, który przez pierwsze dwadzieścia minut przede wszystkim się bronił. Gdy zawodnicy Pawła Kaczmarka zorientowali się, że rywal jest w ich zasięgu zaczęli groźnej atakować i w końcówce byli stroną przeważającą. Prowadzenie mogli zdobyć Kaczmarek, G. Golema i M. Stachowiak, ale do przerwy bramka nie padła.
Po zmianie stron Olimpia całkowicie przejęła inicjatywę i bramka była kwestią czasu. Mógł ją zdobyć G. Golema i M. Stachowiak, Kuś, Szewc, Wnuczyński, ale mimo doskonałych okazji nie byli wystarczająco skuteczni. W 55. minucie po raz kolejny dało o sobie znać doświadczenie Kaczmarka, który po podaniu od Wnuczyńskiego z dziesięciu metrów umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty to kolejne akcje Olimpii, ale wciąż szwankowała skuteczność. Przypieczętować zwycięstwo mógł Solarski, G. Golema, doskonałą okazję miał Kaczmarek, który przez nikogo nieatakowany nie trafił z dwunastu metrów. To się musiało zemścić. W 67. minucie Radovia przeprowadza jedną z nielicznych akcji, strzał jednego z jej zawodników Nowak wybija przed siebie i dobitka daje wyrównanie. Do końca meczu żaden z zespołów nie zdobył już bramki i doszło do dogrywki. Tu również bramek nie zobaczyliśmy i sędzia zarządzi rzuty karne. W tym elemencie gry lepsi byli przyjezdni, i to oni zagrają w drugiej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski.
Tym samym na derby Nowogardu musimy jeszcze poczekać. A, że były one prawdopodobne już w następnej rundzie wystarczy spojrzeć na zestaw par tej rundy. Losowanie było przeprowadzone tak, by zespoły nie musiały zbyt daleko jeździć.

Sowianka Sowno - Pomorzanin Nowogard 1:8 (1:4)
Pomorzanin: Egert - Lembas, M. Miklas, T. Marszałek, Tomporowski (46' Jedras), Cyran (46' Nosek), Skórniewski, Ł. Marszałek, Borowik (46' Dobrowolski), Gołdyn, Gronowski.
Bramki dla Pomorzanina: Gołdyn - 4, Gronowski, Borowik, Ł. Marszałek, M. Miklas.

Olimpia Nowogard - Radovia Radowo Małe 1:1 (0:0) rz. k. 2:4
Olimpia: M. Nowak - Malinowski, Garbat, D. Stachowiak, Górecki (55' Solarski), G. Golema, Kuś, Kaczmarek, Szewc, Wnuczyński, M. Stachowiak.

9. Remor II Recz (B klasa gr.3) ? Remor Recz (klasa okręgowa gr.2) 1:7
10. Orły Kliniska (B klasa gr.4) ? Odrzanka Radziszewo (klasa okręgowa gr.2) 17.09 godz.16.30
11. Strzelcy Pucice (B klasa gr.4) ? Świt Szczecin-Skolwin (V liga) 0:3 walkower
12. Komarex Komarowo (B klasa gr.4) ? Promień Mosty (klasa okręgowa gr.1) 4:7 po dogr.
13. Olimpia Nowogard (B klasa gr.4) ? Radowia Radowo Małe (klasa okręgowa gr.1) 1:1 karne 2:4
14. Pomorzanin Przybiernów (B klasa gr.4) ? Orzeł Łożnica (A klasa gr.1) 1:2
15. Zieloni Wyszobór (B klasa gr.4) ? Wicher Brojce (klasa okręgowa gr.1) 10.09 godz.16.30
16. Fala Międzyzdroje (A klasa gr.1) ? Flota II Świnoujście (klasa okręgowa gr.1) 1:2
17. Bałtyk Gostyń (A klasa gr.1) ? Korona Stuchowo (klasa okręgowa gr.1) 2:6
18. Iskra Golczewo (A klasa gr.1) ? Sarmata Dobra (V liga) 3:5
19. Bizon Cerkwica (A klasa gr.1) ? Rega II Trzebiatów (A klasa gr.1) 1:3
20. Sowianka Sowno (A klasa gr.1) ? Pomorzanin Nowogard (klasa okręgowa gr.1) 1:8
21. Bałtyk Międzywodzie (A klasa gr.1) ? Jantar Dziwnów (A klasa gr.1) 1:2 po dogr.
22. Błękitni Trzygłów (A klasa gr.1) ? Polonia Płoty (V liga) 10.09 godz.16.30
23. Gardominka Mechowo (A klasa gr.1) ? Mewa Resko (klasa okręgowa gr.1) 1:2
24. Orzeł Prusinowo (A klasa gr.1) ? Sparta Gryfice (V liga) 0:5
25. Dąb Dębice (A klasa gr.2) ? Masovia Maszewo (klasa okręgowa gr.1) 0:4
26. Orkan Dalewo (A klasa gr.2) ? Dąbrovia Stara Dąbrowa (klasa okręgowa gr.1) 10.09 godz.16.30
27. Orzeł Pęzino (A klasa gr.2) ? Zorza Dobrzany (klasa okręgowa gr.2) 3:1
28. Pomorzanin Krąpiel (A klasa gr.2) ? Orkan Suchań (klasa okręgowa gr.2) 10.09 godz.16.30
29. Bryza Reńsko (A klasa gr.2) ? Stal Lipiany (V liga) 1:2
30. Gwiazda Żalęcino (A klasa gr.2) ? Sęp Brzesko (klasa okręgowa gr.2) 3:0 walkower
31. Vitkovia Witkowo (A klasa gr.2) ? Fagus Kołbacz (klasa okręgowa gr.1) 10.09 godz.16.30
32. Piast Kolin (A klasa gr.2) ? Unia Dolice (klasa okręgowa gr.2) 0:6
33. Zryw Kołbaskowo (A klasa gr.3) ? Ehrle Dobra Szczecińska (klasa okręgowa gr.1) 2:8
34. Orzeł Grzędzice (A klasa gr.3) ? Vielgovia Szczecin-Wielgowo (klasa okręgowa gr.1) 1:3
35. Czarni Lubanowo (A klasa gr.2) ? Orzeł Trzcińsko Zdrój (V liga) 1:6
36. Tywa Swobnica (A klasa gr.3) ? Sparta Godków (klasa okręgowa gr.2) 1:6
37. Rybak Trzebież (A klasa gr.3) ? KP Chemik II Police (klasa okręgowa gr.1) 2:0
38. Piast Piaseczno (A klasa gr.4) ? Mieszko Mieszkowice (V liga) 10.09 godz.16.30
39. Morzycko Moryń (A klasa gr.4) ? Czcibor Cedynia (klasa okręgowa gr.2) 1:0
40. Orzeł Bierzwnik (A klasa gr.5) ? Klon Krzęcin (klasa okręgowa gr.2) 2:1
41. Korona Raduń (A klasa gr.5) ? Sokół Granowo (klasa okręgowa gr.2) 2:5
42. Iskra Pomień (A klasa gr.5) ? Piast-Woda II Rzecko (V liga) spotkanie odwołane
43. Piast Karsko (A klasa gr.5) ? Koral Mostkowo (klasa okręgowa gr.2) 6:5
44. Światowid Łobez (klasa okręgowa gr.2) ? Sparta Węgorzyno (V liga) 1:2
45. Pogoń II Szczecin (klasa okręgowa gr.1) ? GKS Mierzyn (V liga) 5:4 po dogr.
46. Myśla Dargomyśl (klasa okręgowa gr.2) ? Santos Sarbinowo (klasa okręgowa gr.2) 6:1
47. Sokół Różańsko (klasa okręgowa gr.2) ? Osadnik Myślibórz (V liga) 0:6
48. Dąbrovia II Chlebowo (A klasa gr.2) - Unia Stargard Szczeciński (A klasa gr.2) 3:4
49. Kasta Szczecin-Majowe (B klasa gr.4) - Arkonia Szczecin (V liga) 1:4
50. Wołczkowo Bezrzecze (B klasa gr.3) - Unia Swochowo (A klasa gr. 3) 4:3