NALP - reaktywacja

19 października rusza kolejna edycja Nowogardzkiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Zapisy chętnych zespołów rozpoczynają się już jutro, tzn. we wtorek 23 października. Rozgrywki odbywać się będą w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Organizatorzy przewidują rozegranie dwanaście kolejek.
Grać będą pięcioosobowe zespoły (czterech zawodników pola i bramkarz). Zespoły rywalizujące w NALP mogą liczyć maksymalnie dziesięć osób. W składzie może znajdować się najwyżej dwóch zrzeszonych zawodników czyli takich, którzy w trakcie obecnego sezonu znajdowali się w wyjściowej jedenastce bądź na ławce rezerwowych zespołu biorącego udział w rozgrywkach organizowanych przez ZZPN lub inne regionalne oddziały związku piłkarskiego. Nie ma znaczenie poziom rozgrywek, czy jest to B-klasa czy któraś z wyższych klas rozgrywkowych.
Chętne zespoły powinny zgłaszać się pod numerem telefonu 694 281 784. Termin zgłaszania i potwierdzenia jakim jest wpłata wpisowego upływa 3 października. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Nowogardzka Amatorska Liga Piłkarska po raz ostatni rozgrywana była na przełomie 2005 i 2006 roku. Obecną edycję organizować mają Wiejskie Kluby Sportowe.